MURATHAN MUNGAN – KİBRİT ÇÖPLERİ

MURATHAN MUNGAN – KİBRİT ÇÖPLERİHerkese kitaplarla dolu bir gün dileyerek başlıyorum yazıma... Bugünkü konuşan kitaplar bölümünün konuğu, Murathan Mungan' ın Kibrit Çöpleri isimli kitabı. Okuduğum ve oldukça beğendiğim kitap için söylemem gerekenlere gelirse; elinize aldığınız ve bir sayfasını çevirdiğiniz ''an'' ve kitabın son sayfasındaki ''an'' dan oluşuyor diyebilirim. Karşık gelebilir biraz ama; tıpkı kitabın öyküleri gibi. Kibrit Çöpleri isimli kitabımızda ''an'' lardan oluşan bir kitap. Murathan Mungan' a göre hayatımız,hayatımızı olumlu veya olumsuz değiştiren olaylar, enine boyuna düşünsekte verdiğimiz kararlar, sevmeler, terk etmeler, başlangıçlar veya vazgeçişler ve daha hayata dair ne varsa hemen hepsi o küçük ''an''lardan oluşuyor. Bu kitapa, hayata dair ''an'' ları sayfalarında toplamış bir öykü kitabı diyebilirim.
Okuması oldukça rahat bir kitap olduğunu söylemem sanıyorum ki yanlış olmaz. Kitabın dili için yalın olmaktan biraz uzak, ama karmaşık denilemeyecek derece de, klasik Murathan Mungan anlatımını rahatlıkla yakalayacağınız kıvamda diyebilirim. Kısa ama üzerinde sizi uzun uzun düşünmelere tetikleyen kitapda; kendi ''an'' larınızı sorgulamanız ve belki de ufak çapta ''an'' lara dair hesaplaşmalar yaşamanız içten bile değil... Ara vermeden bir çırpıda okuyacağınıza eminim. Umarım anlattıklarım ile ilginizi uyandırabilmişimdir. Murathan Mungan' ın Kibrit Çöpleri isimli kitabına mutlaka bir şans vermelisiniz diye düşünüyorum.
Konuşan kitaplar bölümümüzde dediğim gibi bize ''an'' ların önemini hatırlatan bir kitap tanıtmış olduk.
Anlarınızın unutulmaz mutlulukta geçmesini temenni ediyorum ve kitapsız geçen bir ''an'' düşünemiyorum; açıkçası sizler de düşünün istemiyorum.

Kitapsız kalmayın! Keyifli okumalar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...