2012'Yİ ÇİZEREK ANLATTI: HER ŞEY          
       OLUR

Her hafta gündeme dair görüşlerini özgün dili ve çizgisiyle aktaran Penguen dergisi çizerlerinden Cem Dinlenmiş'in, köşesinden derlediği ve kişisel notlarıyla zenginleştirdiği kitabı 'Her Şey Olur 2012' okuyucuyla buluşuyor. Penguen dergisi çizerlerinden Cem Dinlenmiş'in, her hafta gündeme dair çizimlerinin yer aldığı 'Her Şey Olur' köşesinden derlediği ve kişisel notlarıyla zenginleştirdiği kitabı 'Her Şey Olur 2012', 17 Aralık'tan itibaren okuyucuyla buluşuyor.
Dergideki köşesinde her hafta gündeme dair görüşlerini özgün dili ve çizgisiyle aktaran çizer Cem Dinlenmiş, bu yıldan derlediklerini, notları ve yayımlanmamış eskizleriyle de genişleterek okuyucuya 365 günlük bir 'hafıza defteri' sunuyor.
'Her Şey Olur 2012'; Türkiye'de ve dünyada olup bitenleri kimi zaman kendi içinde kimi zaman da birbiriyle ilintilendirerek renkli, illüstratif, eğlenceli ve kısa da olsa sıra dışı bir zaman yolculuğu vaat ediyor.
Getto Basın Yayın'dan çıkan Peng! Yayınları serisinde yer alan 'Her Şey Olur 2012', 80 sayfalık bir 'olaylar dizisi'yle; gerek kompozisyonları gerek notları gerekse grafik yaklaşımıyla; yeni bir çizgi dilini işaret ediyor okuyucuya...
Daha önce de aynı adlı köşenin dört yıllık bir derlemesini yayınlayan 1985 doğumlu Cem Dinlenmiş, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümü mezunu. 2006 yılından bu yana çizimleriyle her hafta Penguen’de iki ayrı köşe hazırlayan genç sanatçı, ayrıca bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında pek çok karma ve kişisel sergide yapıtlarıyla da yer aldı.


Kaynak:ntvmsnbc

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...