MELEKLERLE YAŞAMAK

Merhaba, bu yazımda  sizlere çok farklı bir deneyimden bahsedeceğim konumuz hala kitaplar ama bu sefer  bir roman, öykü, deneme ya da bir yazarın hayatı, söyledikleri  değil anlatacağım... Kitaplar evet ama meleklerle bezeli kitaplar bunlar; daha doğrusu bize melekleri anlatan kitaplar.

Kitapların yazarı 'Beki İkala Erikli' doğrusunu söylemek gerekirse çok sayıda kişisel gelişim kitapları okumama rağmen tanımadığım bir yazardı; internette dolaşırken tesadüf eseri tanıştım iyi ki tanışmışım diyorum çünkü tam ihtiyacım olduğu bir zamana denk geldi. Yazarımız Boğaziçi İşletme mezunu. 13 yıl Türkiye başta olmak üzere bir çok farklı ülkede çeşitli köklü firmalarda üst düzey yönetici olarak çalışmış; ama sonunda  küçük yaşta hissettiği yaşam ötesiyle iletişim yeteneği baskın gelmiş ve çalıştığı şirketten ayrılarak bu konuda kendini geliştirmeye başlamış. Çok sayıda eğitimler almış yurt dışında çeşitli workshop'lara katılmış kitaplarının yazar hakkın da kısmında  ve internet sitesinde yazar ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Sonuç olarak bana göre bilgi, birikim ve tecrübelerini aktardığı harika kitaplar ortaya koymuş. Bu kitapların yanında cd'ler de yer almakta çeşitli meditasyon, arınma, çakra açma ve geçmiş yaşamı şifalandırma şeklinde.
Sizlere bahsettiğim kitaplar yukarıda dediğim gibi edebi yönü olan kitaplar değil aslında okunabilmesi için bile bu konulara inanıp, ilgi duymak gerektiğini düşünüyorum; yani ilgisi, inancı olmayan insanların okuyabileceği türden kitaplar değil. Ben deneyimi ve kitaplar hakkındaki yorumumu paylaşmak istiyorum sadece.Yazarın son çıkan kitabını aldım önce ''Meleklerle Geçmişi Şifalandırın ve Geleceği Baştan Yaratın'' 58 sayfalık bir kitap ve yanında cd'si var. Önce kitabın kendisini okudum; kitapta melekler hakkında bilgi veriyor yaşamımıza meleklerimizi katmanın bize sağlayacağı yarar ve kolaylıktan bahsediyor; ardından cd' yi dinledim tabi ki cd' yi dinlerken yaşadıklarımı çok fazla anlatamayacağım ama çok farklı bir deneyim her insanın mutlaka yaşamasını isterim kendinizle ilgili bambaşka şeyler keşfedebilir varsa korkunuz sizi bir şeylerden alıkoyan kötü enerjileriniz onlarla yaşamak zorunda olmadığınızın farkına varıyorsunuz ve müthiş bir rahatlama yaşıyorsunuz; daha sonra ailem, arkadaşlarım çevremdeki herkese önerdim ve uygulattım bambaşka deneyimler yaşattığını gördüm.Tüm bunların ardından diğer kitaplarını ve cd'leri edindim.Yaşamıma çok şey kattıklarını düşünüyorum. Kişisel gelişim kitaplarını sevdiğimi onları okumanın bana terapi gibi geldiğini hissediyorum; ama dediğim gibi bu kitaplar  kişisel gelişim kitaplarından biraz daha farklı inanç meselesi yani inanamayan biri üzerinde aynı sonuçları doğuracağını düşünmüyorum.

Ben inanarak, yaşamımda olumlu etkilerinin olacağını düşünerek yaptım inanan ve ilgilenenlerin mutlaka denemesini isterim. Deneyenler de yorumlarını burada bizimle paylaşırlarsa çok mutlu olurum. Kitapsız kalmayın...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...