BİR YUMAK MUTLULUK...'' Bir Yumak Mutluluk'' uzun zamandır elimde olan bir kitaptı; ve sonunda bitti. İki kere belli bir yere kadar geldikten sonra kitaba devam edemeden bıraktığım ve tekrar baştan okumaya karar verdiğim başta çok sıkıcı gelen sonradan sonradan elimden bırakamadığım güzel bir roman.
  Kitapta örgü örmeye ipliklere aşık ve hobisini işe dönüştürmüş bir kadının ve onunla birlikte yaşamları kesişen üç kadının hikayesi anlatılmış. Kitabın yorucu olmayan, akıcı rahatlıkla okunabilecek bir dili var; ama olaylar oldukça sıradan yaşamın içinden bu biraz kitaba en azından benim açımdan sıradanlık katmış. Sanıyorum bu nedendendir ki kitabı okurken arada beş altı kitap daha bitirdim.
  Benzetme yapmam gerekirse kitap bana bir dizi senaryosu tadında geldi. Dört tane kadının ve tabi yan karakterlerin yaşamlarındaki iniş çıkışları, yaşama tutunuşlarını, tıpkı her insanın hayatındaki gibi çok fazla yormadan, acıtmadan, enteresan hale getirmeden ''senin benim gibi'' tadında anlatmış; kitapları dünyada 140 milyondan fazla satan ve bir çok dile çevrilen Debbie Macomber.
  Yazarın ilk kitabı ''Küçük Mucizeler Dükkanı'' arkasından devam niteliğinde olan  ''Bir Yumak Mutluluk'' yazılmış ve son olarak da ''Küçük Mucizeler Dükkanına Dönüş'' raflarda ki  yerini yeni yeni almış. Debbie Macomber kitabın sonunda okuyucuya  son söz olarak iki büyük tutkusu olan yazmayı ve örgü örmeyi birleştirip bu kitapları yazmaya karar verdiğini; kendisininde bir örgü sevdalısı olduğunu aktarmış.Kitapta konu itibariyle örgü örmenin insanı rahatlattığından ve bu aktivitenin insanlar üzerinde birleştirici, paylaşıma yöneltici etkin bir güç olduğu anlatılmış. Üzerine çok fazla yorum yapabileceğim bir kitap değil, yukarıda da bahsettiğim gibi okuyucuyu rahatlatan hayattan, sıcak, samimi karakterlerle ve olaylarla bezeli bir roman...
  Özetlemek gerekirse emek verilmiş ve yazılmış her kitap çok güzel ve özeldir demek istiyorum.Kitapsız asla kalmayın!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...