GİZLİ ANLARIN YOLCUSU

   


Ayşe Kulin'in son kitabı '' Gizli Anların Yolcusu'' bu kitabı mart ayının sonu gibi okuyup bitirmiştim ama yorumu bugüne kısmetmiş. Öncelikle kitap, bir solukta okunan bir kitap insanı sıkmayan yormayan bir anlatımı var içinde barındırdığı merak duygusu cabası.
  Konusuna gelince  karmaşık ilişkiler, duygular, davranışlar bunların roman kahramanlarıyla buluşması...
  Bu kitap bana  toplum olarak bir tarafımız çok modern gibi görünse de hala kapalı bir toplum olduğumuzu düşündürdü özellikle insani duyguları insanlık dışıymış gibi göstermekte ve yargılamakta üstümüze yok. İnternetten kitap üzerine yapılan yorumları okuduğumda kitabın yazarı bir çok gereksiz eleştiriye maruz kalmış yorumların çoğu gerçekten çok sıradan hepsi bu tarz ilişkilerin özendirildiğine dayalı; işte bu tutum  bizi kapalı toplum haline getiriyor dünya üzerinde var olan duyguları gizleyerek üstünü kapatarak yokmuş gibi yaparak özendirilecek bir şey varsa özendirilir ki konunun özendirilecek bir yanının olduğunu da düşünmüyorum.Aksine daha çok yazılmalı, çizilmeli, okunmalı, seyredilmeli bakış açıları değiştirilmeli.
    Kitaba geri dönecek olursak bir okur olarak yazara teşekkür ediyorum bize farklılıklarımızı göstererek insanlığımızı hatırlattığı ve çok etkili bir romanla daha buluşturduğu için; bir çırpıda hayran kalarak okuduğum bir kitaptı.Keyifli okumalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...