AŞKA VEDA


''   Aşka Veda'' demiş son kitabında Can Dündar veda etmiş aşka...Edilir mi aşka veda dediğinizi duyar gibiyim...Etmemiş zaten edememiş özlemiş hem de çok özlemiş özlemlerini dile getirmiş.
   Aslında aşklara veda etmemek için yazılmış bir kitap bu ve iyi ki yazılmış...
Bir çırpıda okunan ve ara ara dönüp okunabilecek başucu kitaplarından Aşka Veda...Aşkın dünü, bugünü, yarını büyük bir gözlemle ele alınmış. Okurken bazı yerlerde çok güldüm, bazı yerlerde içim cız etti ama çoğunlukla düşündüm.
    O kadar hızlı bir değişim içindeyiz ki bu ürkütücü oluyor oturup düşününce. Değişim elbette gerekli ama yorumlamadan, sindirmeden, sorgusuzca kabulleniyoruz; önümüze konan her şeyi...Zaman bulamıyoruz çünkü; sorgulamaya, bakmakla görmek arasındaki farkı yakalamaya...Zaman yok; hep bir telaş, koşuşturmaca, gündelik ihtiyaçlarla örülmüş bedenler, düşünmeden yaşamaya koşullandırılmış beyinlerimiz, tüm bunlarla yaşamak çok rahat geliyor bizlere...Çünkü düşünürsek eğer; çok kısa bir an düşünürsek, fark ederiz bir şeylerin ters gittiğini, kaybettiklerimizi, değerlerimizi, zorla sistemleştirilmeye çalışılan hayatlarımızı...Bu farkındalıkla yaşamak çok daha zor, bu nedenle gerçeklere yummak gözleri en kolayı, en rahatı ama birileri hatırlatır işte, yummaz istese de yumamaz gözlerini, yapamaz yapmamış Can Dündar.Değişen sosyal, toplumsal yapının aşka olan etkilerini anlatmış bizlere örneklemeler yaparak bir güzel... Çok başarılı tespitlerle toplumsal öz eleştiriler var kitapta. Durmalıyız biraz durup düşünmeliyiz; hepimiz yakınıyoruz aslında günümüzdeki aşklardan, ilişkilerden, popüler kültürden, zamanla bin bir surat olan hallere girmekten, samimiyetsizlikten ama sadece yakınıyoruz bundan ötesi yok... Tamamen kaybetmeden bazı şeyleri sahip çıkmalıyız çok geç olmadan ama...Aşka Veda hatırlamak ve sahip çıkmak isteyenlerin kitabı. Okunmalı mı? Kesinlikle bir çırpıda en kısa zamanda...Kitapsız kalmayın. keyifli okumalar...

3 yorum:

  1. Bu özenli ve güzel blog sayfası için kutluyorum. İzleyiciniz olmaktan mutluluk duyacağım.

    YanıtlaSil
  2. Kalemine sağlık getirirsen okuyacağım...

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...